טיפים לארגון חתונה מוצלחת

ארגון חתונה הינו תהליך שכרוך בהרבה לחצים, התלבטויות והחלטות "הרות גורל" עבורכם החתן והכלה.
לכן לפני שאתם מתחילים את התהליך המסעיר הזה של ארגון חתונה, שבוודאי ידיר שינה מעיניכם לילות רבים בתקופה זו, עצרו לרגע וקראו את רשימת ההמלצות שלנו שתספק לכם טיפים,מידע והצעות יעילות כיצד לארגן חתונה מוצלחת.
1) עשו שיעורי בית: האם הייתם קונים מכונית בלי לחפש ולחקור (ידעתם שרוב החתונות עולות יותר ממכונית חדשה?) דעו מה אתם עושים ועם מה אתם מתמודדים לפני שאתם מתחילים את הריצות. חפשו אחר כל מיני דרכים שיעזרו לכם בארגון החתונה, לדוגמא: ספרי חתונה, מגזינים, אתרי אינטרנט וכו'.

2) היו מאורגנים: שמרו על שפיותכם וסדרו לכם מערכת ארגונית. דפדפת /קלסר גדולים,  תוכנת מחשב, או שתוכלו להיעזר בכלי הניהול שבאתרים השונים בתחום החתונה – אלו אפשרויות טובות שבמסגרתן תוכלו לאסוף ולשמור מסמכים, הצעות מחיר, הערות ומספרי טלפון חשובים.

3) היו מציאותיים: חשבו על סוג (גדולה/ קטנה/ מפוארת וכו') ,עיצוב והמראה של חתונה שאתם מעוניינים וחושקים בה, וודאו שהתקציב שלכם מתאים ומספיק לכך.

4) היו חכמים: יש הרבה אנשים שנופלים בפח, לכן כשאתם מארגנים חתונה אל תתפתו לכל מיני טקטיקות מכירה, כמו: "המחיר שאני מציע לכם הוא טוב מדי כדי להיות אמיתי" או "במחיר כזה תאמינו לי שאני מפסיד". לפעמים אם המחיר טוב מדי כדי להיות אמיתי- אז הוא בטח כזה….

5) עמדו בתקציב: קבעו מראש את סדרי העדיפויות שלכם. מה את/ה רוצה? מה בעלך/ אשתך לעתיד רוצה? מה ביכולתכם לממן? על מה אתם מוכנים לוותר או להתפשר? מאיפה הכסף לחתונה? קבעו תקציב, רשמו אותו ועמדו בו!

6) חפשו עצות/עזרה: למדו מהטעויות והשתמשו בעצות הטובות של החברים והמשפחה. שאלו אותם איזה עצות מועילות הם יכולים לתת לכם לגבי ארגון חתונה על סמך הניסיון שלהם ומה הם היו עושים אחרת.יכול להיות שתעדיפו לשכור מפיק אירועים (אפילו אם זה רק בשביל ייעוץ) כדי לקבל הדרכה מקצועית ועזרה בתכנון.
לבסוף בחרו במישהו (מפיק אירועים, חבר טוב או קרוב משפחה) שעליו תוכלו לסמוך ושיעזור לכם ביום החתונה מתחילתו ועד סופו.

7) תעדו הכול בכתב: למרבה הצער לחיצת ידיים אינה מספיקה כיום. חובה לתעד הכול בחוזה כתוב המתאר בפירוט את כל הפרטים (זמנים, שמות, מוצרים, שירותים, בקשות מיוחדות, תשלומים ופיקדונות). כל הסיכומים על הפרטים הקטנים ביותר צריכים להיות בכתב וחתומים על ידכם ועל ידי הצד השני- נותן השירות.

8) שאלו שאלות, קראו את האותיות הקטנות, ופעלו לפי החוקים: אל תהיו מופתעים או מאוכזבים- קחו את הזמן כדי לאסוף מידע רב ככל הניתן, להשוות מחירים ולהתייעץ.
נותן השירות אמור לקדם בברכה ולהגיב בחוכמה, רגישות ובזמן סביר לשאלותיכם ובקשותיכם.

9) עשו חתונה ייחודית לכם: לחתונות הטובות ביותר יש נגיעה אישית המשקפת את אופי החתן והכלה. השתמשו ביצירתיות, תחומי העניין, תחביבים שלכם וכו' כדי ליצור ייחודיות. החל מבחירת תאריך החתונה, עיצוב הזמנות ועד לעיצוב האירוע וריקוד הסלואו שלכם. "שברו את התבנית"- תיהנו, עשו את הבלתי צפוי,והכי חשוב שתיהנו מהאירוע – ואז האורחים  שלכם ייהנו גם כן.

10) קחו זמן לעצמכם : אם אתם מרגישים תשושים או לחוצים במהלך ההכנות לחתונה, עשו לעצמכם הפסקה להתארגנות מחדש. חתונה היא (בד"כ) חוויה של פעם אחת בחיים, לכן ביום זה לכו עם "הזרם" ותשתחררו.
אם משהו לא יקרה כפי שתכננתם ,ודאי יהיה  ניתן לספור על יד אחת את האנשים שידעו על כך אי פעם.
זכרו, אנשים לא באים לחתונה כדי לשפוט אותה, אלא כדי ליהנות ולשמוח איתכם בשמחתכם.

מזל טוב…

השארת תגובה